آشنایی با انواع برس های پاکسازی صورت

صورت هر فرد، گویای زیبایی اوست. به همین دلیل توجه به سلامتی پوست صورت، اهمیت زیادی دارد. زمانی که شما بیرون می روید و پوست صورت در معرض آلودگی های هوا قرار می گیرد و یا زمانی که شما از مواد آرایشی و بهداشتی بر روی صورت خود استفاده می کنید، منافذ پوست مسدود شده و از تنفس سلول ها در این ناحیه از بدن جلوگیری می شود لذا سلول ها مرده و در نتیجه یک لایه از سلول های مرده همراه با آلودگی و مواد اضافی، روی صورت باقی خواهد ماند که به مرور زمان منجر به تیره شدن پوست و از دست رفتن طراوت صورت می شود. در اینجاست که پاکسازی صورت اهمیت پیدا می کند. یکی از روش هایی که برای این منظور به کار می رود، استفاده از برس های پاکسازی صورت است.

انواع برس های پاکسازی صورت

1-   برس های دستی

این نوع برس ها، گرد و نرم بوده که خودتان باید به آرامی و به صورت چرخشی، بر روی پوست خود حرکت دهید و صورتتان را بشویید.

حتما بخوانید :   متدهای حذف موهای زائد ناحیه تناسلی

2-   برس های برقی

این دسته از برس ها، به نام برس های چرخشی نیز معروف هستند. برس های چرخشی با نیروی برق شروع به کار کرده و در نقطه ای که قرار می گیرند، بر آن نقطه به صورت دایره ای می چرخد و دانه های برس، داخل منافذ فرو رفته و منافذ را تمیز می کند. نکته مهم در مورد استفاده از برس های برق این است که اگر برس را خیلی محکم نگه دارید، پوست شما ساییده خواهد شد. در برخی از انواع برس های برقی، شما می توانید سرعت چرخش را متناسب با نوع پوست خود انتخاب کرده و از آن استفاده کنید .

3-   برس های ویبره

برس های ویبره یا نوسانی، بدون چرخش، منجر به تمیز شدن منافذ می شود به این صورت که برس، به سمت عقب و جلو حرکت کرده و ایجاد لرزش می کند با این کار، به منافذ وارد شده و آن ها را پاکسازی می کند. این دسته از برس ها برای افرادی که پوستشان یکدست نیست؛ برای مثال در پوست جوش وجود دارد، مناسب است زیرا باعث می شود که بدون مشکلی برای پوست، عمل پاکسازی صورت گیرد.

حتما بخوانید :   دغدغه‌ای به نام جوش صورت

مهمترین کابردهای برس های پاکسازی صورت

1-   مهمترین جنبه کاربردی این برس ها، لایه برداری و پاکسازی صورت است که منجر به درخشندگی پوست خواهد شد.

2-   همچنین شما با کمک این برس ها می توانید از دست جوش های سر سیاه موجود در صورت رها شوید.

چند نکته:

1-   انتخاب نوع برس پاکسازی صورت، باید متناسب با نوع پوست شما صورت گیرد. چون برخی از افراد پوست های بسیار حساس دارند.

2-   استفاده بیش از حد و حتی روزانه از برس های پاکسازی پوست، نه تنها لایه مرده پوست را بر می دارد بلکه به سلول های زنده هم آسیب می زند لذا نهایتا دو بار در هفته از آن ها استفاده کنید.

حتما بخوانید :

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =