آیا لیزر موهای زائد روشی موثر و دائمی برای از بین بردن موها می باشد ؟

لیزر موهای زائد یکی از چند روش معمول برای از بین بردن موهای اضافه ی بدن می باشد . متدهای دیگری برای این کار وجود دارد که استفاده از داروهای مختلف همانند کرم های موبر و یا روش هایی که به الکترولیز معروف هستند نیز از این دسته می باشند . اصولا باید به این نکته اشاره کرد که لیزر موهای زائد تضمین کننده عدم رشد موهای نمی باشد بلکه این فرآیند در بیشتر موقع ها فقط برای کاهش رشد موی اضافه در منطقه مورد لیزر می باشد . لیزر درمانی برای بسیاری از نواحی بدن استفاده می شود ولی عمدتا لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی یکی از کارآمدترین نواحی مورد استفاده از لیزر می باشد .

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد

به طور کلی تعداد جلسات مورد نیاز برای هر فرد متفاوت می باشد و این تفاوت به خاطر نوع فیزئولوژی هر فرد است و هیچ گاه عدد خاصی نمی توان برای آن گفت ولی معمولا می توان گفت بین 3 الی 7 جلسه بسیار متداول می باشد و عمده ی موهای زائد در این تعداد جلسات از بین می روند . هورمون های هر فرد تفاوت های عمده با یکدیگر دارند و وجود این مطلب بسیار تاثیر مهمی در تعداد جلسات مورد نیاز می گذارد و ممکن است اختلالات هورمنی این تعداد جلسات را بسیار بیشتر نیز کند .
چه میزان زمان برای رسیدن به نتیجه مطلوب در لیزر موهای زائد نیاز است ؟
پس از طی شدن تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد باید این فرآیند به طور معمول هر 6 ماه یک بار تمدید گردد و در هر دوره به چیزی بین 2 الی 4 جلسه نیاز است . اگر تمام این فرآیند ها به درستی و در زمان مشخص صورت پذیرد می توان گفت تا 80 درصد از رشد موهای زائد شما کاسته خواهد شد .

حتما بخوانید :   فرق بین دستگاه های مورد استفاده در فرآیند لیزر موهای زائد چیست؟

ضررهای استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد بدن

بسیار مشاهده شده فردی که زیر نور خورشید آفتاب می گیرد پوستش به علت حساسیت بالا نسبت به نور خورشید دچار سوزش شود و حتی لکه های زیادی بر روی پوست او ایجاد شود . لیزر موهای زائد نیز می تواند دقیقا همین مشکل را در پوست افراد حساس به وجود آورد .

به همین دلیل باید بعد از این فرآیند مراقبت های ویژه ای انجام شود تا سلامت فرد به خطر نیافتد . به عنوان مثال در صورت بروز هرگونه لک و زخمی به هیچ وجه نباید توسط فرد دستکاری شود . توجه به این نکته که حتما از یک متخصص برای انجام فرآیند لیزر استفاده شود بسیار حائز اهمیت است فردی که تجربه ی کافی در این زمینه داشته باشد و بتواند بر اساس نوع دستگاه و همچنین نوع پوست هر فرد میزان نوری که باید به پوست تابیده شود را کنترل کند . در آخر باید به این نکته اشاره کرد لیزر موهای زائد نیز عوارض عمدتا قابل کنترلی دارند و مشکل اساسی برای فرد به وجد نمی آورند اگر قبل و بعد از لیزر مراقبت های ویژه انجام گیرد .

حتما بخوانید :   تقسیم بندی انواع لیزر

حتما بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =