مطالب خواندنی درباره جوانسازی پوست با لیزر

هر انسانی همزمان با افزایش سن، با معضل ایجاد چین و چروک روی بدن و به ویژه در پوست صورت مواجه می شود و این اتفاق باعث می شود که زیبایی صورت از بین برود به همین دلیل افراد به ویژه خانم ها به فکر استفاده از روش هایی می افتند که بتوانند زیبایی و شادابی پوست را تا حدی برگردانند و پیری را به تاخیر بیاندازند.

لیزر درمانی امروزه به یکی از روش های پر کاربرد برای درمان عارضه های پوستی من جمله رفع چین و چروک های صورت تبدیل گشته است. در مورد لیزر درمانی برای جوانسازی صورت، باید از چندین مطلب اطلاع داشت.

سن مناسب برای جوانسازی صورت

همه ما می دانیم که در لیزر درمانی، با تحریک سلول های پوستی، کلاژن ترشح می شود که این کلاژن، باعث ترمیم بافت های اسیب دیده پوست و در نتیجه جوانسازی می شود. حال هر چه سلول های پوست جوان تر باشند، کلاژن بیشتر تولید می شود لذا انجام عمل جوانسازی با لیزر در افراد مسن که بالای 60 سال سن دارند زیاد موفقیت امیز نیست.

حتما بخوانید :   نکات مهم در پاکسازی انواع مختلف پوست

تاثیر لیزر بر جوانسازی صورت

شاید این سوال برای پیش بیاید که در زمانی که از لیزر استفاده می کنید، چه عارضه های پوستی  را در رون جوانسازی صورت رفع می کند:

1-    لکه هایی که در اثر افزایش سن و معمولا در اثر نور خورشید بر روی پوست ایجاد می شود.

2-    درمان چروک های ریز و شلی پوست

3-    درمان تیرگی دور چشم

4-    بر طرف نمودن کک و قرمزی پوست

5-    افتاب سوختگی های پوست

عوارض لیزر درمانی

لیزر درمانی مدرن ترین روش در درمان مشکلات و بیماری های پوستی و همچنین جوانسازی پوست است و برتری های زیادی نسبت به روش های دیگر دارد ولی لازم است بدانید که با این حال این روش دارای عوارضی نیز هست:

1-    پوست به طور موقت تیره رنگ و یا روشن می شود که این بستگی به شدت لیزر و رنگ اولیه پوست دارد.

2-    ملتهب شدن پوست و ورم کردن ان در محلی که لیزر شده است.

3-    احتمال دارد که بر روی پوست زخم کوچکی نیز ایجاد شود ولی این احتمال بسیار کم است و بستگی به میزان مهارت فرد متخصص دارد.

حتما بخوانید :   تاثیر لیزر درمانی در پاک کردن جای تتو و خالکوبی

4-    ممکن است در محلی که لیزر انجام م شود، عفونت های غیر عادی نیز دیده شود که این مورد نیز به ندرت اتفاق می افتد و در افرادی دیده می شود که پوست بسیار حساس پس از درمانی هایی از این قبیل  و یا جراحت های جزئی دارند.

حتما بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 13 =