حذف موهای زائد گوش و بینی با لیزر

یکی از اندام های بدن که دارای موهای زائد هستند، گوش و بینی است. همه ما در داخل مجاری بینی و در لاله گوش موهای زائد داریم ولی این مسئله برای برخی افراد بیشتر آزار دهنده است زیرا مثلا رشد موهای بینی زیاد است و یا موهای گوش بسیار پر پشت و سیاه است و در نتیجه این امر سبب می شود که فرد برای حضور در جمع کمی خجالت زده باشد.

قبل از هر چیز لازم است بدانیم که وجود موهای زائد در این دو اندام خالی از مزیت نیست. موهای بینی همانند فیلتر عمل می کند. گرد و غبار هوا را گرفته و هوای تمیز را وارد بینی می کنند. در مورد گوش نیز موهای زائد نه تنها مانع از ورود گرد و غبار به گوش می شود بلکه از ورود حشرات ریز و مواد خارجی به داخل گوش نیز ممانعت می کند. اما این موها زمانی آزار دهنده می شوند که با رشد بیش از حد خود از مجرای بینی خارج شوند و یا در لبه های خارجی گوش به صورت سیاه رنگ رشد کنند در این صورت فرد به دنبال روش هایی برای حذف آن ها می رود.

حتما بخوانید :   درمان پف چشم با لیزر

قدیمی ترین روش برای حذف موهای زائد گوش و بینی، اصلاح آن ها با وسایل موجود است ولی این کار هم زمان بر است و هم چون موهای گوش و بینی در مدت کوتاه مجدد رشد می کند لذا سبب کلافه شدن فرد می شود. به همین دلیل به دنبال روش هایی هستند که یا این موها را ریشه کن کنند و یا این که به شدت رشد آن ها را کند نماید تا با فاصله زمانی طولانی نیاز به اصلاح باشد.

لیزر موهای زائد گوش و بینی

به روزترین روش برای حذف موهای زائند بینی و گوش، استفاده از لیزر است. در این روش اشعه های لیزر به فولیکول موها تابیده شده و به گرما تبدیل می گردد در نتیجه فولیکول مو از بین رفته و موهای زائد از بین می رود. در این روش سرعت حذف موهای زائد بیشتر است ولی در یک جلسه نمی توان از شر این موها راحت شد بلکه بسته به شدت رشد موها، پزشک تشخیص می دهد که شما به چند جلسه درمان نیاز دارید ولی چیزی که واضح است این است که این روش هم از نظر زمان مناسب تر است و هم از نظر هزینه مقرون به صرفه است و از طرف دیگر خطری برای فرد ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 15 =