درباره الکترولیز چه می دانید

حذف موهای زائد در بدن یکی از مواردی است که همه افرادی در هفته چندین بار با این مسئله سر و کار دارند و قدیمی ترین روش برای این کار، اصلاح موهای زائد است. اما متاسفانه این روش هم زمان بر بوده و هم این که از آنجایی که در هفته فرد باید حداقل دوبار اقدام به این عمل نماید لذا بسیار کلافه کننده است به همین دلیل هر فردی به دنبال این است که یا این موها را ریشه کن کند و یا این که رشد موها را به شدت کند نماید به گونه ای بسیار دیر شد کنند. برای این منظور روش های نوین ابداع گردیده است که با تکنولوژی روز و در کمترین زمان و بهترین تاثیر می تواند موهای زائد را حذف نماید و روش الکترولیز یکی از روش های پر کاربرد در این زمینه است.

روش الکترولیز چیست

روش الکترولیز یک روش مبتنی بر جریان الکتریکی است. در این روش مو از ریشه از بین می رود در نتیجه یک روش مناسب برای حذف قطعی مو است. دستگاهی که این روش را اعمال می کند، دارای یک سوزن است. این سوزن باید تا فولیکول مو فرو برود لذا قطر سوزن باید متناسب با تار مو باشد. در این روش باید با دقت سوزن به داخل فولیکول مو پیش رود به گونه ای که کمترین آسیب به پوست بدن وارد شود. پس از این کار، جریان الکتریکی بر قرار می شود و با عبور جریان الکتریکی از سوزن و رسیدن آن به ریشه مو، باعث تخریب ریشه مو و از بین رفتن آن می گردد.

حتما بخوانید :   مطالب خواندنی درباره جوانسازی پوست با لیزر

عوارض روش الکترولیز

این روش علی رغم این که مو را از ریشه از بین می برد ولی یک روش بسیار زمان بر است و عوارضی دارد که سبب می شود روش های دیگر همانند لیزر برای از بین بردن موهای زائد در اولویت قرار گیرند:

1-   به دلیل نفوذ سوزن به داخل پوست امکان پاره شدن پوست و ایجاد اسکار وجود دارد.

2-   اگر در حین کار از وسایل استریل استفاده نشود و محیط جراحی تمیز نباشد، احتمال عفونت بالا خواهد بود.

3-   شکستن سوزن در پوست از دیگر عوارض است که اگر چه خطرناک نیست و امکان خارج کردن ان وجود دارد ولی به هر حال نوعی مشکل به حساب می آید.

4-   امکان تورم در ناحیه فولیکول مو و قرمز شدن آن وجود دارد اگرچه این علائم درمانی چند روزه رفع می شوند ولی اگر ناشی از عفونت باشند، رفع آن ها زمان بر خواهد بود.

حتما بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 16 =