روش لیزر موهای زائد چگونه می باشد؟

لیزر موهای زائد از یک نور با طیف مشخص ساخته شده است که به داخل ملانین که از رنگ دانه های پوست می باشد نفوذ کرده و سپس جذب می شود و بعد از آن مانع از رشد موهای زنده در آن ناحیه می گردد و ساختار مو را تخریب می کند .

آن دسته از افرادی که موی ضخیم تر و در عین حال مشکی تری دارند جز آن دسته از افراد می باشند که ملانین بیشتری در پوست خود دارند در نتیجه نور لیزر در این دسته از افراد بهتر و بیشتر نفوذ کرده و در انتها بازدهی بیشتری به همراه خواهد داشت . این دقیقا همان دلیلی است که افراد با پوست روشن تر نور لیزر را بهتر به پوست خود جذب خواهند کرد و سوختگی ناشی از لیزر موهای زائد در آنها کمتر خواهد بود .

افراد ایده آل برای انجام لیزر موهای زائد

به طور کلی آن دسته از افراد که دارای پوستی روشن تر و موهای مشکی تر و ضخیم تر دارند ایده آل ترین افراد برای لیزر موهای زائد به شمار می روند . البته این به این معنا نیست که افرادی که شرایط بالا را ندارند به هیچ وجه قادر به انجام لیزر موهای زائد نمی باشند چون امروزه با پیشرفت تکنولوژی در این بخش شاهد وجود دستگاه های مختلفی هستیم که نیازهای قشر زیادی از افراد را پاسخ گو می باشد . ولی واقع گرانه بودن در این زمینه بسیار مهم می باشد . افرادی که دارای اختلالات هورمونی می باشند و کسانی که موهای بور و یا قرمز دارند نیز امر کاهش مو توسط لیزر به صورت دائمی غیرممکن می باشد . البته با استفاده از تکنولوژی های جدید می توان سرعت رشد آنها را به تعویق انداخت ولی به طور معمول بعد از گذشت چند ماه شاهد رشد مجدد مو در آن ناحیه به همان مقدار قبل می باشیم . معقول ترین روش برای این دسته از افراد لیزر موهای زائد به صورت متداوم و هر چند ماه یک بار می باشد .

حتما بخوانید :   آیا قیمت لیزر موهای زائد کم تر از خرید موبر لیزری خانگی است؟

مهمترین نکات در کاهش عوارض لیزر موهای زائد

روش های بسیاری موجود است که به وسیله ی آنها بتوان از درد و عوارض لیزر موهای زائد جلوگیری کرد . ترکیب های ضد درد و بی حس کننده ی زیادی امروزه وجود دارند که می توان بر روی پوست استفاده گردد علاوه بر آن از روش های مختلفی برای سرد کردن پوست نیز استفاده می گردد . انواع مختلف سرد کردن پوست برای لیزر موهای زائد عبارت است از هوای سرد , ژل سرد کننده , شیشه های سرد و اسپری سرد کننده که در میان آنها ژل های سرد کننده بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد . گرچه استفاده از ژل در میان بقیه گزینه ها کمترین اثر را در کاهش درد لیزر موهای زائد دارد ولی در کنار آن اسپری سرد کننده موثرترین روش درمان به شمار می رود .

حتما بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 3 =