روش های خانگی پاکسازی پوست و صورت

مسئله پاکسازی پوست، یکی از مهمترین جنبه های زیبایی است زیرا به هر حال یکی از عادی ترین اتفاقاتی که برای پوست همه ما رخ خواهد داد، مردن سوال های لایه خارجی بدن و تجمع آن ها در پوست است که منجر به از بین رفتن شادابی پوست و در نتیجه تیره شدن آن می شود. به همین دلیل افراد به دنبال راه هایی برای پاکسازی پوست هستند. در کنار دستگاه هایی که برای این منظور ابداع شده اند، روش های خانگی و دستی نیز وجود دارد که در این مقاله، به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

1-   بخور دادن صورت

هر چه منافذ پوست باز شده و پوست بهتر بتواند نفس بکشد، شادابی پوست بیشتر خواهد شد. لذا یکی از روش هایی که به این مسئله کمک می کند، بخور دادن است. در آبی که در حال جوشیدن است، گیاهانی دارویی همانند مریم گلی، بومادران و یا گیاهان مناسب دیگر برای این منظور کمک گرفته و در داخل آب بریزید تا بخور آن به صورتتان برسد. البته توجه داشته باشید که فاصله صورت با بخار به حدی نباشد که پوست دچار سوختگی شود. پس از اتمام کار در مدت 10 دقیقه، صورتتان را با آب سرد شسته  و آرام خشک کنید.

حتما بخوانید :   لایت تراپی درمانی شگفت انگیز

2-   خارج کردن دانه های سر سیاه از پوست

شاید شما از جمله افرادی هستید که بر روی بینی یا نقطه دیگر پوست، دانه های سر سیاه دارید. امروزه چسب هایی که وارد بازار شده اند که با قرار دادنشان روی این نواحی و عمل نمودن بر طبق دستورالعمل، می توانید این دانه را برداشته و منجر به باز شدن منافذ پوست گردید.

3-   استفاده از ماسک های مختلف گیاهی

امروزه انواع ماسک ها تحت نظارت وزارت بهداشت ارائه می شوند که برای شادابی پست به کار می روند. از طرف دیگر، طب سنتی به ما کمک می کند که خودمان بتوانیم انواع ماسک ها را متناسب با نوع پوستی که داریم، اماده کرده و با استفاده از آن ها در بازه زمانی معین، صورت را از سلول های مرده و مواد اضافی، پاکسازی کنیم.

4-   برس کشیدن صورت

یک برس بسیار نرم تهیه کرده و به آرامی بر روی پوست خود بکشید پس از چند دقیقه، پوست را بشویید. با این کار هم لایه خارجی پوست را خراش داده و با شستن صورت، منجر به حذف لایه مرده می شوید و هم خون رسانی به پوست زیاد شده و شادابی پوست را به دنبال خواهد داشت.

حتما بخوانید :   سوختگی های لیزر موهای زائد

5-   ماساژ صورت با روغن

می توانید صورت خود را با کمی روغن زیتون ماساژ دهید تا هم منافذ پوستی باز شوند و هم این که خون رسانی به پوست زیاد شده و موجب مرطوب شدن شود.

حتما بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + نوزده =