امروزه بسیاری از مردم علاقه مند به انجام لیزر موهای ناخواسته خود می باشند ولی به علت ترس از سرطان به عنوان یکی از عوارض لیزر موهای زائد از انجام این کار خودداری می کنند . کارشناسان بسیاری وجود دارند که در این زمینه نظرهای خاص خود را ارائه دادند . در واقع آنها فرآیند لیزر موهای ناخواسته را متفاوت با اشعه های مختلف می دانند که باعث ایجاد سرطان می گردد .

رابطه سرطان با لیزر موهای زائد

فرکانس های بالا از اشعه های یونیزان , اشعه X و اشعه گاما می تواند باعث ایجاد سرطان گردد زیرا این اشعه ها می توانند به طور مستقیم با DNA یک فرد در تماس بوده و ساختار آن را تغییر دهند . فرکانس بالا اشعه یونیزان سرچشمه از منابع طبیعی همانند گاز رادون هست . هرچند می توان از این تکنولوژی در فرایند تصویربرداری پزشکی استفاده شود ولی عوارض خاص خود را دارد که به هیچ وجه در دستگاه های لیزر موهای زائد مشاهده نمی شود . از این رو کاملا می توان اطمینان کسب کرد که سرطان جز عوارض لیزر موهای زائد به شمار نمی رود .
سازمان غذا و دارو یا به اختصار FDA نیز تابش استفاده شده در دستگاه لیزر موهای ناخواسته را غیر یونیزه دیده که نمی تواند به ساختار DNA یک فرد تاثییر بگذارد . زیرا انرژی که از طرف لیزر تابانده می شود تنها در چند میلی متری پوست نفوذ کرده و وارد بافت های داخلی بدن نمی شود . البته استفاده از همین دستگاه ها نیز مهارت های خاصی را طلب می کند و نباید به آن به چشم یک فرآیند سطحی نگاه شود .
افرادی نیز که باردار هستند می توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند و عوارضی برای آنها به همراه نخواهد داشت در کل می توان این را به جرات گفت که درمان لیزر به هیچ وجه باعث سرطان نمی شود و تنها می تواند باعث قرمزی پوست در لحظات و روزهای اول شود .

حتما بخوانید :   حذف خط اخم میان دو ابرو با لیزر درمانی

لیزر موهای ناخواسته یک امر پزشکی به شمار می رود که نیاز به آموزش دارد . در انتها باید به این نکته اشاره داشت که سرطان را نمی توان به عوارض لیزر موهای زائد نسبت داد و دانستن فرق هر دوی آنها یک امر ضروری برای افرادی به شمار می رود که علاقه مند به انجام این فرآیند می باشند . مراجعه به افرادی با کفایت و مشاوره گرفتن از آنها می تواند این راه ها را پیش پای شما قرار دهد تا با کمترین مشکل بهترین نتیجه را داشته باشید .

حتما بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =