پوست انسان در طول دوران زندگی می تواند دچار عارضه هایی شود و هر فردی تمایل دارد که پوستی زیبا و شفاف داشته باشد. این عارضه ها به دلایل مختلفی اتفاق می افتد برای مثال آفتاب سوختگی، ایجاد لکه های تیره بر روی پوست به دلیل رخی بیمایر ها یا به دلیل بارداری و… . وجود این لکه ها ضرری برای انسان ندارند ولی اگر از دید زیبایی به آن ها نگاه کنیم، وجود آن ها ظاهر هر فرد را خراب می کنند و به همین دلیل درمان آن ها اهمیت زیادی پیدا می کند. در میان روش های مختلفی که برای درمان و شفافیت پوست وجود دارد، لیزر درمانی موفقیت بیشتری دارد و به همین دلیل توجه زیادی را به خود جلب می کند

نحوه تاثیر لیزر بر شفافیت پوست

تحقیقات اخیر نشان داده است که لیزر درمانی، در درمان لک های پوستی و شفاف نمودن پوست بسیار موثرتر است. در این روش، لیزر به لکه های صورت تابیده می شود که قدرت تابش ان متناسب با نوع لکه فرق دارد. زمانی که لیزر به لکه ها تابیده می شود، این انرژی نورانی توسط سلول های پوست بدن، به گرما تبدیل می شود و این گرما کم کم لکه ها را محو می کند..

حتما بخوانید :   درمان پف چشم با لیزر

انواع  لیزر درمانی برای شفایت و رفع لکه های تیره پوست

لکه های تیره که بر روی پوست دیده می شوند، از نظر عمقی متفاوت هستند. برخی از آن ها سطحی هستند و برخی از عمق پوست منشا می گیرند به همین دلیل قبل از لیزر درمانی باید نوع لکه را تشخصی داد تا متناسب با آن، روش لیزر درمانی انتخاب شود. بر این اساس دو روش لیزر برای شفافیت پوست وجود دارد:

1-     لیزر درمانی غیر تهاجمی

برخی از لکه های پوستی، از عمق پوست نشات می گیرند و در نتیجه باید عامل را از عمق از بین برد بدون این که سطح پوست آسیب ببیند. در این صورت باید از لیزر غیر تهاجمی استفاده نمود چون نباید سطح پوست آسیب ببیند.

2-    لیزر درمانی تهاجمی

برخی از لکه ها، فقط سطحی هستند و در نتیجه برای شفافیت پوست، باید این لایه از پوست برداشته شود تا سلول ها در ان قسمت مجددا رشد کنند و پوست سالم شروع به تشکیل نماید. در این صورت از لیزر تهاجمی استفاده می شود. علت نامگذاری این است که لایه ای از پوست به صورت فیزیکی از بین می رود به همین دلیل به آن لیزر تهاجمی گفته می شود.

حتما بخوانید :   تاثیر میکرونیدلینگ روی رنگ پوست

حتما بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =