لیزر اربیوم یک روش لیزر برای جوانسازی پوست

نکته ای که درباره لیزر درمانی لازم است بدانید این است که محدوده کاربردی ان وسیع است. برای درمان برخی بیماری ها، جوانسازی پوست و درمان عارضه های پوستی می توان از لیزر درمانی استفاده نمود و مطلب جالب تر این که روش های مختلف از لیزر درمانی وجود دارد که متناسب با نوع کاربرد، باید از ان روش درمانی استفاده نمود. در میان این روش ها، روش لیزر اربیوم به منظور جوانسازی و شادابی پوست به کار می رود.

معرفی روش لیزر اربیوم

در روش های مختلف لیزر درمانی، مهمترین تفاوت، در شدت تابش لیزر است. در این روش، شدت تابش، 2940 نانومتر است. اما طرز این روش مبتنی بر آب پوست است. همه ما می دانیم که آب، مهمترین قسمت پوست است و به همین دلیل در آب و هوای خشک، پوست سریعا خشک می شود چون رطوبت پوست کم می شود. حال زمانی که انرژی لیزر به پوست برخورد می کند، انرژی لیزر سبب بخار شدن آب پوست می شود و در نتیجه پوست مستعد جذب آب می شود. لازم است بدانید که قدرت نفوذ این لیزر در پوست بدن سطحی است چون به محض این که به سطح پوست برخورد می کند، توسط آّب پوست جذب شده و در نتیجه امکان نفوذ آن به قسمت عمیق تر وجود ندارد.
مزایای استفاده از این روش:
با این روش، عارضه های پوستی که در قسمت سطحی پوست قرار دارند درمان می شوند که شامل:
1- روش لیزر اربیوم قسمت سطحی و بسیار ظریف پوست را برداشته و با ترمیم پوست سبب می شود که چین و چروک های کوچک پوست از بین رفته و پوست جوان می شود.
2- بر طرف نمودن جاش جوش، آکنه و زخم های به جا مانده در بدن
3- درمان بیماری رینوفیما
4- در زمانی که رنگدانه های پوست (ملانین) در قسمتی از پوست به صورت غیر یکنواخت تجمع می یابد و سبب می شود آن قسمت از پوست تیره از بقیه قسمت های بدن شود، لیزر اربیوم، با برداشتن لایه فوقانی این نواحی، مشکل تجمع رنگدانه ها را بر طرف می کند.

حتما بخوانید :   درمان کک و مک به کمک لیزر

چه کسانی می توانند از لیزر اربیوم استفاده کنند

روش های مختلف لیزر را برای همه افراد نمی توان استفاده نمود بلکه ابتدا باید فرد توسط پزشک معاینه شود و در صورت صلاح دید، اقدام به لیزر نمایند:
1- پوست هایی که چروک های ریز تا متوسط دارند.
2- وجود جای جوش
3- عارضه های ناشی از نور آفتاب
4- افراد باردار و یا افراد داراری پوست تیره نباید از این روش استفاده کنند.

حتما بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =