درباره لیزر فرکشنال CO2 بیشتر بدانید

یکی از دغدغه های ذهنی همه انسان ها به ویژه خانم ها، داشتن پوستی زیبا و بدون هیچ گونه عارضه پوستی است و از طرف دیگر با افزایش سن، پوست انسان طراوت خود را از دست می دهد و کم کم شاهد چین و چروک در پوست هستیم. به طور کلی روش های درمانی مختلفی وجود دارد که به سلامت پوست شما کمک می کند که یکی از این روش ها، لیزر کردن است. متخصصین در این زمینه، دستگاه هایی ابداع نموده اند که مبتنی بر لیزر است که برخی از آن ها در رفع موهای زائد بدن موثر هستند و برخی برای درمان بیماری های پوستی. نوعی از لیزر ها، لیزر CO2 است.

این نوع لیزر به دو نوع وجود دارد:
1- لیزر CO2 معمولی:
این نوع لیزر، در کنار این که پوست شما را شاداب می کند ولی سبب التهاب پوست می شود زیرا تمام نواحی پوست را متاثر می کند که حداقل دو هفته و حداکثر تا 6 ماه این التهاب و قرمزی پوست ادامه دارد و مشکل این جا است که در این مدت باید پوست پانسمان شده باشد.
2- لیزر فرکشنال CO2:
این نوع لیزر، بسیار پیشرفته تر است و عوارض بسیار کمی دارد زیرا
– در این نوع لیزر، نور که همان لیزر است، به قطرهای بسیار کمی (در حد چند میکرون) شکسته می شود و در نتیجه نقاط کوچکی از پوست را متاثر می کند.
– این نوع لیزر به خود پوست آسیب نمی زند بلکه وارد لایه میانی پوست می شود که در آن جا کلاژن پوست قرار گرفته است. کلاژن برای ترمیم پوست بسیار ضروری است لذا زمانی که لیزر به آن تابیده می شود، کلاژن های جدید شروع به شکل گیری نموده و در نتیجه پوست شروع به ترمیم می کند.

حتما بخوانید :   لایت تراپی درمانی شگفت انگیز

تغییرات پوست پس از لیزر فرکشنال

در این روش همان گونه که گفته شد میزان التهاب و مدت زمان وجود این حالت بسیار کم است. و روند تغییرات به صورت زیر است:
1- التهاب پوست بلافاصله پس از لیزر کردن
2- قهوه ای شدن محل لیزر از 24-12 ساعت پس از اتمام لیزر تا حداکثر یک هفته. در این مدت به هیچ عنوان بناید در معرض آفتاب قرار گرفت.
3- شفاف شدن پوست همراه با کمی قرمزی که قرمزی پوست حداکثر 2 هفته ماندگار است.
4- ادامه درمان با کرم ها ترمیم کننده و دارو هایی که توسط پزشک تجویز می گردد.

موارد کاربردی لیزر فرکشنال

1- رفع چروک های کوچک پوست
2- ترمیم جای بخیه و زخم های به جا مانده از جراحی
3- ترمیم جای آکنه و جوش
4- رفع شلی و افتادگی پوست

حتما بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =