پاکسازی پوست صورت به روش میکرودرم ابریژن

میکرودرم ، یکی از نوین ترین روش های شاداب نمودن پوست است که اساس آن استفاده از کریستال های کوچکی است که  که با سایش بر روی پوست، سبب شادابی و ترمیم پوست می شوند. در این میان، میکرودرم ابریژن، روشی برای پاکسازی پوست که امروزه از آن برای شفاف و تمیز نمودن پوست از آن استفاده می کنند.

معرفی روش درمانی میکرودرم ابریژن

اساس کار این روش استفاده از اسپری میکروکریستال است. این روش یک روش غیر تهاجمی است که با این اسپری لایه بیرونی پوست که مجموعه ای از سلول های مرده هست حذف شده و باعث می شود که با تولید بیشتر کلاژن، یک لایه تازه و شاداب جایگزین لایه مرده قبلی شود و به این طریق سبب شادابی پوست می شود.

این روش یک روش غیر شیمیایی است بسیر سطحی است که فقط لایه نازکی از روی پوست برداشته می شود.

گزینه های مناسب برای پاکسازی پوست با روش میکرودرم ابریژن

زمانی که شما برای پاکسازی صورت به پزشک مراجعه می کنید و از میان روش های مختلف برای این منظور، تمایل دارید که روش میکرودرم ابریژن اعمال شود، ابتدا پزشک صورت شما را معاینه نموده و در صورت صلاح دید، تایید می کند که از این روش درمانی استفاده شود. لذا این معیارها عبارتند از:

حتما بخوانید :   درمان سلولیت با لیزر

1-    وجود لکه های روی صورت در اثر آفتاب سوختگی و یا افزایش سن

2-    وجود چروک های ریز و ظریف روی صورت

3-    افراد دارای رنگدانه های نا منظم و جای زخم کوچک روی صورت

4-    وجود لکه های ناشی از آکنه و جوش روی صورت

5-    حتی افراد مبتلا به انسداد منافذ پوستی

روش انجام میکرودرم ابریژن

روش درمان به این صورت است که ابتدا پزشک معالج، کریستال های آلومینیوم را روی صورت بیماری قرار می دهد. این کریستال ها سبب می شود که لایه خارجی پوست که مرده است به صورت ورقه ورقه تبدلی شوند حال سیستم پاکسازی دستگاه فعال شده و با نیروی مکش، این ورقه ها را از روی صورت بر می دارد. با این کار، حالا سلول های پوست با ترشح بیشتر کلاژن اقدام به ایجاد لایه جدیدی بر روی پوست می کنند که در نتیجه شاداب تر از لایه قبلی خواهد بود.

در این روش، تعداد جلسات مورد نیاز و مدت زمان هر جلسه، توسط پزشک و متناسب با نوع عارضه پوستی تعیین می گردد ولی معمولا هر جلسه میکرودرم ابریژن ، یک ساعت زمان لازم دارد.

حتما بخوانید :   مزایا و موانع استفاده از میکرودرم

حتما بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 6 =