شاید برای شما جالب باشد که بدانید مسئله جوانسازی پوست، به انسان های امروزی بر نمی گردد بلکه اولین بار در مصر باستان، این مسئله مطرح شد و جالب تر این که مکانیسم میکرونیدلینگ از همان زمان شکل گرفت.

همان گونه که متوجه شدید استفاده از روش میکرونیدلینگ، ریشه تاریخی دارد و همزمان با پیشرفت علم، ابزارهای مورد استفاده در این روش پیشرفت نموده تا این که امروز از رولر که حاوی سوزن هایی برای سوراخ کردن پوست است، استفاده می شود.

موارد استفاده از میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یکی از به روزترین روش های جوانسازی پوست است که به دلیل تاثیر بسیار زیاد آن بر شادابی پوست، به عنوان دستگاه جوانساز پوست هم شناخته شده است. اما به جز تاثیر بر طراوت پوست، این روش کاربردهای دیگری نیز دارد که عبارتند از:

1-     درمان جای زخم اسکار

برخی از افراد در اثر عمل های جراحی در نقاط مختلف بدن، با تورم گوشتی در محل زخم روبرو می شوند که دلیل آن ترشح زیاد از حد کلاژن است و به این عارضه پوستی، کلاژن گفته می شود. میکرونیدلینگ با استفاده از رولر سوزنی خود ابتدا بافت اسکار را تخریب می کند و سپس جای زخم را بهبود می بخشد.

حتما بخوانید :   نباید های روش میکرونیدلینگ

2-    درمان چین و چروک های صورت

مهمترین عملکرد میکرونیدلینگ، درمان چروک های صورت و جوانسازی پوست است که سلول های پوست را تحریک به تولید کلاژن بیشتر در محل چروک و موجب ترمیم چروک ها می گردد.

3- درمان جای سوختگی پوست

در سوختگی های شدید که پوست فرد حالت چروک و براق پیدا می کند، یکی از بهترین راه های درمانی، کمک گرفتن از میکرونیدلینگ است.

4-  درمان استرچ مارک یا ترک های پوستی بدن

گاها شما پوست برخی از افراد را مشاهده نموده اید که ترک های ریز براق بر روی بدنشان وجود دارد که به این ترک ها، استرچ مارک یا استریا گفته می شود. میکرونیدلینگ از طریق بهبود اپیدرم پوست و افزایش کلاژن در آن ناحیه، سبب رفع این ترک ها از بدن می گردد.

5-  درمان ریزش مو

در مناطقی از سر که میزان تراکم مو کم است، زمانی که ورلر میکرونیدلینگ غلطانیده می شود، سبب افزایش خونرسانی در آن ناحیه شده که باعث تقویت سلول های مو می گردد از طرف دیگر این روش فولیکول های مو را تحریک می کند و سبب تولید موی بیشتر در آن منطقه از سر می گردد.

حتما بخوانید :   تفاوت درماپن و میکرونیدلینگ

6-  درمان لکه های تیره رنگ پوست

لکه های یتره پوست ی به صورت مادرزادی هتند و یا در اثر شرایط محیطی. از دیگر کاربردهای میکرونیدلینگ این است که باعث بازسازی سلول های سطحی پوست و در نهایت روشن شدن پوست می گردد.

حتما بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + نوزده =