1 – به طور کلی رنگ دانه های ملانین نقش مهمی در جذب نور به خصوص نور خورشید در پوست و موی ما دارند به همین دلیل هدف اصلی لیزر موهای ناخواسته همین رنگ دانه ها می باشد . با پیشرفت تکنولوژی عوارض لیزر موهای زائد بسیار کم شده است . زیرا نور لیزر در یک دسته خاص و منظم و به صورت موازی تابانده می شود . در لیزر موهای زائد نور به گونه ای تابانده می شود تا بیش از 2 الی 3 میلی متر در پوست نفوذ نکند . چون این کار صرفا برای تخریب ریشه ی مو می باشد و به بافت های داخلی کاری ندارد .
2 – محل رویش موهای زائد در تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای ناخواسته نقش مهمی دارند زیرا در برخی از نواحی نظیر چانه ما شاهد مقومت بیشتری از موهای زائد می باشیم که برای درمان آنها نیاز به جلسات بیشتر می باشد .
3 – پوست های روشن به همراه موهای ضخیم و مشکی بهترین گزینه برای لیزر موهای زائد به شمار می روند در حالی که در موهای بلوند و قرمز ما شاهد رشد مجدد موهای ناخواسته هستیم و در نهایت هیچ روش درمانی برای افرادی که موهای سفید دارند تا به حال کشف نشده است .
4 – به طور کلی برای لیزر موهای زائد به چیزی در حدود 3 الی 8 جلسه نیاز می باشد و برای اینکه تاثیر بهتری نیز از این کار کسب کنید باید فرآیند لیزر موهای ناخواسته را هر 6 الی 12 ماه یک بار ادامه دهید .
5 – باید از فرایند لیزر انتظار واقعی داشته باشید زیرا ممکن است تبلیغات بسیار زیادی در این زمینه شاهد باشید ولی تعداد جلسات مورد نیاز در هر فرد متفاوت می باشد و آن هم بر اساس جلسات مشاوره با پزشک متخصص مشخص می شود .
6 – کسانی که پوست تیره دارند ممکن است دچار سوختگی های سطحی در پوست شوند که با روش های مخصوص و طی یک دوره مشخص کاملا برطرف می گردند .
7 – استفاده از ژل ها , کرم و کیسه های یخ برای بعد از فرایند لیزر موهای زائد بسیار مهم می باشد در مواقع این موارد از نکات مهم پس از لیزر به شمار می روند که می تواند از تورم و قرمزی پوست جلوگیری کند .
8 – فرآیند لیزر موهای زائد یک فرآیند کاملا ایمن به شمار می رود ولی بهتر است برای زنان باردار و کسانی که در دوران شیردهی به سر می برند از لیزر درمانی استفاده نگردد .
9 – در فواصل بین جلسات لیزر بهتر است در صورت رویش مجدد مو از کرم های موبر استفاده گردد و به هیچ وجه کندن موها , بند انداختن و استفاده از اپیلاسیون توصیه نمی گردد .
10 – در صورت بروز آسیب های نادر در لیزر موهای زائد استفاده از آنتی بوتیک و قرص های ویروس کش تحت نظر پزشک بلامانع می باشد .

حتما بخوانید :   درباره درماپن بیشتر بدانید

حتما بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − یک =