تاثیرات لیزر بر قسمت های مختلف بدن

لیزر درمانی، یکی از روش های نوین برای درمان بسیاری از بیماری ها است. حوزه درمانی این روش، بسیار گسترده است و محدود به یک روش خاص نمی شود. برای مثال از درمان بیماری ها و عارضه های پوستی گرفته تا درمان دردهای عصبی، عضلانی و… . لیزر تنها جنبه درمانی ندارد، بلکه برای امور زیبایی نیز کاربرد دارد و در حذف موهای زائد بدن، شاداب کردن پوست، حذف چین و چروک صورت هم استفاده می شود. لذا در این زمینه هر روز تحقیقات بیشتری انجام می شود زیرا هنوز هم جای بحث دارد. کاربردهایی که تاکنون از لیزر دیده شده است عبارت است از:
1- درمان بیماری های پوستی و کمک به شادابی پوست
درمان جوش، آکنه، عارضه های پوستی، شاداب و با طراوت نمودن پوست، رفع چروک های ریز پوست در این دسته قرار می گیرد.

2- ترمیم بافت های آسیب دیده
ترمیم تاندون، رباط ها و یا ماهیچه های اسیب دیده نیز در این گروه قرار دارد. لیزر قدرت نفوذ بالایی دارد و زمانی که از پوست گذشته و به سلول های بافت هدف برخورد می کند، سبب تحریک رشد سلول شده و از این طریق باعث ترمیم بافت ها می شود.
3- تسریع در بهبودی زخم های بدن
در بسیاری موارد زخم هایی در بدن افراد ایجاد می شود که در شرایط عادی جای آن ها در بدن باقی می ماند مانند بریدگی ها بدن و یا زخم هایی که در اثر عمل جراحی در بدن باقی می مانند. در شرایط لیزر درمانی بسیار موثر است. ابتدا لازم است که بدانید که در زمانی که بخشی از بدن زخم می شود، کلاژن، ترمیم کننده زخم ها است که واحدهای سازنده کلاژن، فیبروبلاست است حال زمانی که لیزر به سلول های بدن در قسمت ترمیم دیده تابیده می شود، لیزر تولید فیبروبلاست را تحریک می کند و در نتیجه میزان کلاژن بیشتر می شود و همین امر باعث می شود که سرعت ترمیم زخم ها افزایش می یابد.
4- مسکن درد و بهبود مکانیسم عمل اعصاب
لیزر بر روی نوترون ها تاثیر گذاشته و فعالیت آن ها را کم می کند در نتیجه عصب بی حس می شود و درد فرد کم می شود. لذا در درمان بیماری هایی همانند دیسک کمر که افراد درد زیادی دارند، لیزر درمانی بسیار موثر است. همچنین در افرادی که اعصاب بدن ان ها اختلال پیدا کرده است، لیزر باعث می شود که در روند برگشت اعصاب، تسریع بخشیده و اعصاب بدن زودتر به حالت اول برگردد.

تاثیرات لیزر بر قسمت های مختلف بدن

تاثیرات لیزر بر قسمت های مختلف بدن

حتما بخوانید :

حتما بخوانید :   متدهای حذف موهای زائد ناحیه تناسلی

دیدگاه ها بسته شده است