سلولیت، مجموعه ای از رشته های بافت پیوندی است که چربی های زیر پوست را در خود نگه می دارد. این بافت باعث می شود که چربی ها به صورت یکنواخت در زیر پوست قرار گیرند حال اگر این بافت به هر دلیلی ضعیف شده و قوای خود را از دست بدهد، نمی تواند به خوبی عمل کند در نتیجه باعث می شود که در برخی از قسمت های بدن تجمع چربی دیده شود که صورت برآمدگی به چشم می آید که به این تجمع چربی، سلولیت گفته می شود. توجه داشته باشید که سلولیت در زنان بیشتر از مردان بروز می کنند زیرا هم پوست ظریف تری دارند و هم بافت رشته های پیوندی در زنان، زودتر ضعیف می شود.

انواع سلولیت

سلولیت ها گاهی می توانند در زیر پوست جابجا شوند که در این حالت به آن ها، سلولیت نرم گفته می شود و این مدل از سلولیت، حادتر است ولی حالت دیگر که به آن سلولیت سخت می گویند، قابلیت جابجایی ندارد و زمانی که پوست را فشار دهید، آن ها را مشاهده خواهید نمود.

حتما بخوانید :   حذف خط اخم میان دو ابرو با لیزر درمانی

علائم بروز سلولیت در بدن

به طور کلی علائم مربوط به سلولیت را به دو دسته تقسیم می کنند:

1-    در اکثر مواد، فرد مبتلا به این بیماری، برآمدگی های نامنظم بر روی اندام های بدن خود می بیند که شکل خاصی ندارند.

2-    اما نوع دیگر از علامت سلولیت به این صورت است که پوست در ناحیه وجود سلولیت نارنجی می شود اما هیچ گونه برآمدگی بر روی پوست وجود ندارد. در این حالت کافی است قسمت نارنجی رنگ را کمی فشار دهید تا سلولیت خود را نشان دهد.

توجه داشته باشید که در محل وجود سلولیت پوست شما به مرور زمان سخت می شود و ممکن است رگ های خونی در آن منطقه هم خونریزی پیدا کنند.

درمان سلولیت با لیزر

بهترین روش برای درمان سلولیت، لیزر درمانی زیرا هم تاثیر آن بهتر است و هم روند بهبودی پس از درمان سریع تر طی می شود. نحوه عمل لیزر درمانی براساس مراحل زیر است:

1-    ابتدا شکاف های کوچک در محل وجود سلولیت ایجاد می شود.

حتما بخوانید :   پاکسازی صورت با فیس براش مگنیتون

2-    حال باید لیزر وارد این شکاف شود. ابتدا یک وسیله مخصوص عمل را وارد شکاف می کنند و پرتوهای لیزر از سر این وسیله به چربی ها تابیده می شود. پرتوهای لیزر با گرم کردن چربی های سلولیت سبب ذوب شدن آن ها و در نتیجه برطرف شدن این برآمدگی ها می گردند.

حتما بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =