پاک کردن تاتو به روش میکرونیدلینگ

تا به حال شما با افرادی مواجه شده اید که پس از گذشت مدتی از انجام تاتو در صورت همانند تاتوی خط چشم، تاتوی ابرو، خط لب و.. از داشتن آن پشیمان می شوند و تمایل دارند که از دست آن راحت شوند. ما می دانیم که تاتو در واقع نوعی جوهر است که به سلول های پوست تزریق می شود و سبب می گردد که رنگدانه های پوست به رنگ جوهر شوند لذا در موقع حذف تاتو باید این جوهر ها از سلول ها پاک شوند.

در سال های اخیر روش هایی ابداع شده است که به پاک کردن تاتو کمک می کند و نسبت به شیوه های قبلی بهتر است. برای مثال لیزر با تاباندن اشعه ها به محل تاتو سبب می شود که جوهرها تکه تکه شده و ماکروفاژها آن ها را ببلعند. در این صورت جوهرها حذف می شود. عیب این روش این است که تنها برای رنگ های خاصی از تاتو استفاده می شود. لذا روش های دیگری هم مورد استفاده قرار می گیرد که میکرونیدلینگ از جمله آن ها است.

حتما بخوانید :   درمان کک و مک به کمک لیزر

روش کار میکرونیدلینگ برای پاک کردن تاتو

در این روش، باید به صورت ترکیبی عمل نمود یعنی همزمان که میکرونیدلینگ باعث حذف تاتو می شود باید از یک محلول به نام اکسید فلز استفاده شود که این اکسید فلز از جنس پیگمنت های تاتو است که زمانی که در محل تاتو استفاده می شود، باعث حذف جوهرها می گردد. در نهایت که فعالیت این اکسیدهای فلز تمام می شود از پوست خارج می گردند و در نتیجه ضرری برای بدن نخواهند اشت.

مدت زمانی که برای پاک کردن تاو به روش میکرونیدلینگ لازم است بسته به نوع تاتو تفاوت است ولی معمولا بین 4-3 جلسه مراجعه نیاز دارد.

برتری میکرونیدلینگ نسبت به لیزر درمانی در پاک کردن تاتو

همان گونه که گفتیم هم لیزر درمانی و هم میکرونیدلینگ برای پاک کردن تاتو استفاده می شوند ولی میکرونیدلینگ دو مزیت عمده دارد:

1-   لیزر درمانی برای پیگمنت های خاصی از تاتو استفاده می شود در حالی که میکرونیدلینگ رنگ هایی من جمله سفید، کرمی و… را نیز می تواند پاک کند.

حتما بخوانید :   نباید های روش میکرونیدلینگ

2-   مزیت دیگر روش میکرونیدلینگ این است که برخلاف لیزر، روش غیر تهاجمی محسوب می شود که در نهایت باعث می شود جوهرهای تاتو از طریق خون و از طریق لنف دفع شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + نه =