برتری لیزر نسبت به الکترولیز برای حذف موهای زائد

در کنار تمام سختی هایی که در گذشته برای حذف موهای زائد وجود داشت، امروزه روش های نوینی ابداع گشته اند که به بهترین شکل ممکن، شما را از شر موهای زائد رها می کنند. هر کدام از این روش ها معایب و مزایایی دارد که باعث برتری یکی نسبت به دیگری می گردد. برای مثال روش الکترولیز یکی از روش های حذف موهای زائد است که مبنای آن، جریان الکتریکی است. اما این روش تفاوت هایی نسبت به روش لیزر درمانی دارد که همین تفاوت ها سبب شده است که لیزر برتر از دیگری باشد. در ابتدا لازم است ذهنیتی درمورد روش الکترولیز داشته باشیم.

معرفی روش الکترولیز

الکترولیز روشی است که در آن یک سوزن به داخل فولیکول مو فرستاده می شود و سپس جریان برق از داخل سوزن عبور کرده و به فولیکول مو می رسد در این صورت فولیکول از بین می رود. این کار سبب می شود که مو از ریشه بسوزد.

تفاوت لیزر با الکترولیز

1-   لیزر از نظر زمان و هزینه مقرون به صرفه تر است.

حتما بخوانید :   راهکارهای سفید شدن و روشن شدن پوست

اگر شما قصد دارید که در سریع ترین زمان ممکن از شر موهای زائد بدن خود راحت شوید بهترین گزینه، روش لیزر درمانی است. علت این امر این است که در الکترولیز زمان زیادی صرف می شود تا بر روی مو تمرکز نموده و آن را از بین ببرد ولی لیزر دسته ای از اشعه های نوری است که مجموعه ای از موها پوشش می دهد.

2-   اصلاح کردن مو تاثیری بر لیزر درمانی ندارد.

از انجایی که در لیزر درمانی ملانین پوست مورد هدف قرار می گیرد لذا کوتاه بودن مو مشکلی ایجاد نمی کند در نتیجه روز قبل از لیزر می توان موهای زائد را اصلاح نمود ولی در الکترولیز حتما باید حداقل دو روز قبل از الکترولیز موها اصلاح نشوند.

3-   میزان امنیت در روش لیزر بیشتر است.

روش لیزر یک روش غیر جراحی است که نیازی به برش ندارد بلکه با اشعه که به ملانین پوست تابیده می شود، فولیکول مو می سوزد و موی زائد از بین می رود ولی در روش الکترولیز باید سوزن از پوست رد شده و وارد فولیکول مو شود این کار باعث می شود که پوست سر کمی خراشیده شود البته در این روش اندازه سوزنی که انتخاب می شود با اندازه تارهای مو تطابق دارد تا آسیبی به پوست فرد وارد نشود ولی در کل چون لیزر یک روش بدون زخم است امنیت بیشتری دارد.

حتما بخوانید :   آیا نتیجه لیزر موهای زائد در اولین جلسه مشخص است؟

حتما بخوانید :

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 14 =