کاربردهای درمانی میکرودرم

با پیشرفت علم پزشکی، درمان عارضه های پوستی و جوانسازی پوست، کار سختی نیست. امروزه روش هایی ابداع شده اند که در کمترین زمان ممکن و به بهترین شکل می توانند پوست را شاداب نموده و بیماری های پوستی را برطرف نمایند. روش میکرودرم یکی از روش های نوین در پاکسازی پوست و جوانسازی آن است. مبنای کار این دستگاه، کرستال های کوچکی است که روی پوست پخش می شوند و پوست را سایش می دهند. سپس بخش دیگری از دستگاه که مکش است فعال شده و هم کریستال ها را جمع می کند و هم با ایجاد مکش در آن قسمت سبب می شود که جریان خون در آن قسمت بیشتر شده و در نتیجه روند درمانی پوست سریع تر پیش برود.

 مهمترین کاربردهای این روش عبارتند از:

1-   جوانسازی پوست

مهمترین نقش میکرودرم، در جوانسازی پسوت است که پزشک معالج متناسب با نوع پوست و شدت افتادگی آن، تعداد جلسات درمانی و فواصل بین آن ها را تعیین می کند. این روش سبب محکم تر شدن و روشن تر شدن پوست هم می شود. البته توجه داشته باشید که این روش چروک های عمیق را نمی تواند از بین ببرد.

حتما بخوانید :   آیا با میکرودرم آشنایی دارید

2-   از بین بردن لک های صورت

بهترین روش درمانی برای لکه های صورت به ویژه لکه های ناشی از حاملگی، تلفیق همزمان روش میکرودرم با داروهای لکه بر است چون میکرودرم به تنهایی قادر به از بین بردن کامل لکه های نیست بلکه آن ها را کمرنگ می کند.

3-   کوچک کردن منافذ پوستی

افرادی که پوست چرب دارند بیشتر به این عارضه دچار می شوند که منافذ پوست آن ها به دلیل گشاد شدن منافذ، بسیار باز است. میکرودرم، سبب تنگ شدن منافذ پوستی می شود.

4-   محو کردن لکه های پیری

افرادی که در معرض تابش مستقیم خورشید بدون کرم ضد آفتاب هستند، لکه هایی را روی پوست خود می بینند که با میکرودرم می توان این لکه ها را کاهش داد.

5-   درمان جوش های سر سیاه

نوعی از جوش ها در صورت دیده می شوند که سیاه رنگ بوده که علت بروز آن ها، وجود سلول های مرده، باکتری و چرک در فولیکول موی صورت است که با روش میکرودرم، این لایه از پوست که در اصل مرده و مضر است برداشته شده و سلولهای تازه جای آن را می گیرند

حتما بخوانید :   درمان چروک دور چشم با لیزر درمانی

6-   درمانی جای جوش در صورت

برخی از افراد با مشکل جای جوش روبرو هستند که قرمز و متورم است و ظاهر صورت آن ها زشت می کند. میکرودرم در زمانی که این جای جوش ها خفیف باشد، به خوبی سبب بهبود جای جوش می شود.

حتما بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 5 =