درماپن

درماپن

میکرونیدلینگ روشی است جدید که نتایج درخشانی را در درمان ضایعات پوستی و زیبایی بدست آورده است. این روش بطور حیرت انگیزی باعث بالا رفتن غلظت کلاژن در پوست می گردد و در عین حال باعث منظم شدن رشته های کلاژن و الاستین در پوست آسیب دیده می شود. در حال حاضر میکرونیدلینگ یکی از بهترین روش های کلاژن سازی  می باشد که با توجه به هزینه بسیار کم نتایج شگفت انگیزی را در پی داد. در این روش با وسیله ای  به نام  درماپن منافذ و کانال های بسیار ریزی در پوست ایجاد می شود و پوست را وادار به ساختن مقادیر بالای کلاژن می کند و البته اگر نقصی مانند اسکار آکنه  یا اسکار سوختگی یا ترک پوستی هم وجود داشته باشد این مشکل هم به بهترین نحو ممکن برطرف می گردد. استفاده همزمان از فاکتورهای رشد پلاکتی یا همان  PRP  بصورت تزریقی یا موضعی می تواند نتایج شگفت انگیز این درمان را بطور فاحشی ارتقاء بدهد.

دستگاه های میکرونیدلینگ خانگی با داشتن قیمت مناسب، بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی بوده و به همین دلیل مورد استقبال بی نظیری قرار گرفته اند. جهت آشنایی با میکرونیدلینگ خانگی تیک توک به لینک زیر مراجعه نمایید.

میکرونیدلینگ خانگی تیک توک

دستگاه های میکرونیدلینگ خانگی با داشتن قیمت مناسب، بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی بوده و به همین دلیل مورد استقبال بی نظیری قرار گرفته اند. جهت آشنایی با میکرونیدلینگ خانگی تیک توک به لینک زیر مراجعه نمایید.

میکرونیدلینگ خانگی تیک توک

برخی از موارد استفاده از میکرونیدلینگ

1- جوانسازی و رفع چین و چروک پوست

یکی از بزرگترین عوامل ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست کاهش غلظت کلاژن و الاستین می باشد که در نتیجه آن ماتریکس بافت همبند که سلولهای پوستی را مثل سیمان در بر می گیرد، شل و بی کیفیت خواهد شد. در این روش با ایجاد منافذ بسیار ریز که با چشم به راحتی قابل دیدن نمی باشند، سلولهای بنیادی پوست  تحریک شده و  وادار به تکثیر و تمایز می شوند. با فعال شدن  پروسه  ترمیم جهت باز سازی منافذ ایجاد شده در سطح پوست  مقدار زیادی کلاژن ساخته می شود که به بازسازی پوست و رفع چین و چروک های سطحی منجر خواهد شد. بین ۳ تا ۵ جلسه درمان برای جوانسازی پوست لازم است. که فاصله بین  جلسات  حدود 6 هفته می باشد.

2-درمان جای جوش و آکنه

در این روش منافذ بسیار ریزی که در پوست ایجاد می شوند عروق جدید و رشته های کلاژن جدید و منظم را که اسکار اکنه را ایجاد می نماید و با تحریک سلول های بنیادی موجود در پوست آثار ترمیمی به بهترین شکل صورت میگیرد.

این روش به همراه استفاده از فاکتورهای رشد پلاکتی یا فیبروبلاست یا سلول های بنیادی گیاهی نتایج شگفت انگیزی را در درمان ناصافی های پوست که ناشی از جوش های آکنه، آبله مرغان و سالک می باشد ایجاد کرده است .

3-استرچ مارک یا ترکهای ناشی از حاملگی، چاقی و بلوغ

پوست دارای فیبرهایی الاستین وکلاژن است. این رشته ها مانند فنر باعث انعطاف، شادابی و جوانی پوست می شوند. وقتی این فیبرها کیفیت خوبی نداشته باشند یا اینکه بیشتر از حد توانشان کشیده شوند خاصیت فنری خود را از دست می دهند و دچار عدم عملکرد می شوند و در نتیجه این نوارهای قرمز رنگ یا استریا ایجاد می شوند .این خطوط ابتدا صورتی تا بنفش رنگ هستند و سپس به تدریج سفیدتر می شوند و از وضوح آنها کاسته می شود.

بهترین روش برای پیشگیری از این موضوع، جلوگیری از چاق و لاغر شدن های سریع و بهتر کردن کیفیت پوست با استفاده از یک رژیم غذائی یا دارویی مناسب و شناخت بیماری های زمینه ای چون مشکلات کم کاری و پرکاری تیروئید یا سایر بیماریهای سیستمیک و درمان به موقع این بیماریها است. در مواقعی مثل حاملگی هم که بصورت طبیعی پوست شروع به کشیده شدن می گیرد استفاده از کرم های مناسب و چرب کردن پوست با روغن های طبیعی و جلوگیری از ایجاد اضافه وزن در حین حاملگی و مشاوره با یک پزشک زیبایی قادر است تا حد زیادی از ایجاد این ترکها جلوگیری کند .

سن اولین بارداری در بروز ترک های بارداری نقش به سزایی دارد. صرفا از نظر آماری بین ۸۰% تا ۹۰% بانوانی که در سن بین ۱۶ تا ۲۰ سالگی باردار شده اند دچار ترک های پوستی می شوند، در حالی که احتمال بروز این ترک ها در بانوانی که اولین بارداری آنها پس از ۳۵ سالگی است بسیار کمتر است. نکته مهم این است که اگر ترک های پوستی درمان نشوند، امکان بهبود خود به خود آنها وجود ندارد، یعنی این ترک ها هرگز خود به خود برطرف نمی شوند و تنها رنگ آنها به سمت سفید مرواریدی می رود، ولی طول و پهنای آنها تغییر نمی کند.

برای اولین بار در دنیا روشی بنام میکرونیدلینگ امیدهای بسیاری را در درمان این ترکها در مقایسه با سایر روشهای بی تاثیر و پر هزینه ایجاد کرده است. درمان شامل حدود ۷ جلسه با فاصله 1/5 ماه است و نتایج درمانی معمولا بعد از جلسه چهارم قابل رویت است.

4-آثار ناشی از زخمهای شدید و سوختگی

بوسیله میکرونیدلینگ می توان آثار ناشی از بخیه و زخم و جراحی و نیز اسکار باقی مانده  سوختگی ها، جای جوش و آکنه را به حداقل رساند

درماپن یک دستگاه میکرونیدلینگ است که با هدف قرار دادن پوست و سرزندگی آن تحولی عظیم به وجود آورده است . درماپن مشخصا تاثیرات بسیاری بر روی پوست داشته و بر بهبود آن نقش مهمی دارد . از بین بردن خطوط ریز , چین و چروک , اثرات جراحی , آکنه و زخم ها و بسیاری موارد دیگر از جمله ویژگی های این دستگاه می باشد .

دستگاه های میکرونیدلینگ خانگی با داشتن قیمت مناسب، بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی بوده و به همین دلیل مورد استقبال بی نظیری قرار گرفته اند. جهت آشنایی با میکرونیدلینگ خانگی تیک توک به لینک زیر مراجعه نمایید.

میکرونیدلینگ خانگی تیک توک

مشخصات درماپن

یک درماپن از دو بخش تشکیل شده است : یک قطعه الکترونیک دستی که به دیوار متصل شده تا هم بالانس را برقرار کرده و هم قدرت برق آن را تامین کند بخش دوم آن یک نوک سوزن یک بار مصرف می باشد که شامل 12 عدد سوزن میکروسکوپیک است .

هنگامی که سوزن در جایگاه مخصوص خود قرار می گیرد درماپن آماده ی استفاده می باشد . موتور داخلی این دستگاه دارای طراحی با تکنولوژی AVON می باشد که یک انقلابی در طراحی به شمار می رود و سوزن 110 دور در ثانیه در آن به نوسان در می آید . هنگامی که نوک سوزن به پوست برخورد می کند بر سطح پوست سوراخی ریز ایجاد می کند و این کار در نهایت تبدیل به تولید کلاژن سالم و جدید می گردد . روزنه های ایجاد شده بر روی پوست که به عنوان میکرو کانال حمل مواد مغذی موضعی استفاده می شود در طول درمان به عمق لایه های پوست نفوذ کرده و اثر بخشی آن را در طول فرآیند افزایش می دهد . به این دلیل که نوک سوزن با سرعت بالایی در ثانیه نوسان می کند از ایجاد خراش و پارگی بر روی پوست جلوگیری می کند .

درماپن یک سیستم تشکیل شده از میکرونیدلینگ می باشد که برای در دسترس قرار گرفتن سریع و راحت بازارهای جهانی ساخته شده است . در طول چند سال گذشته این دستگاه مورد استفاده بسیاری از پزشکان قرار گرفته است و همچنین به عنوان بهترین وسیله درمان سوزنی توسط مردم انتخاب شده است . همچنین بازخورهای آن نزد پزشکان در سراسر جهان بسیار مثبت ارزیابی شده است . امروزه این دستگاه به قدری پیشرفت کرده است که نسخه های جدید آن قادر به تولید بیش از 1300 سوراخ در پوست در کسری از ثانیه می باشد .

تفاوت میان درماپن و میکرونیدلینگ

اگر نگاه کلی به این دو دستگاه داشته باشیم متوجه می شویم که از لحاظ عملکرد با یکدیگر تفاوتی ندارند ولی درماپن به صورت یک قلم می باشد که با توجه به سر آن که می تواند سطح مقطع متفاوتی داشته باشد از تعدادی سوزن تشکیل شده است که به صورت عمودی حرکت کرده و با پوست برخورد دارند . از طرفی میکرونیدلینگ شکلی شبیه به استوانه دارد و از تعداد بسیار زیادی سوزن تشکیل شده است و سوزن های آن با حرکت پوست بر روی آن به داخل آن نفوذ می کنند و این نشان می دهد که حرکت آنها عمودی نیست و این تفاوت دیگر این دو دستگاه می باشد . اینکه میزان فرو رفتن سوزن در داخل پوست به چه مقدار باشد یک گزینه کاملا انتخابی در درماپن به شمار می رود در حالی که شما قادر نخواهید بود آن را در میکرونیدلینگ تنظیم کنید .

کاربردهای درماپن

اگر شما جز آن دسته از افراد می باشید که در بدن خود لک های مختلفی دارید می توانید داروی مخصوص این لک ها را از طریق این دستگاه به داخل پوست خود وارد کنید . اگرچه استفاده از این دارو به صورت عادی نیز امکان پذیر است ولی بدون شک اثر پذیری درماپن را ندارد زیرا باز شدن منافذ در پوست باعث می شود تا مدت زمان کمتری برای بهبود این لک ها نیاز باشد .

استرچ مارک یا ترک های پوستی در افرادی که چاق بوده و سپس کاهش وزن قابل توجه ای دارند و یا در خانم ها بعد از وضع حمل مشاهده می شود و عمدتا درمان آن بسیار مشکل می باشد ولی استفاده از درماپن برای حل این مشکل توصیه می شود . معمولا تعداد جلسات مورد نیاز برای رفع این مشکل در هر فرد متفاوت می باشد وبین 3 الی 6 جسله و حتی بیشتر نیز می باشد .

کلاژن نقش بسیار مهمی در در جوان سازی پوست دارد و کمبود آن باعث ایجاد چین و چروک در پوست می شود از این رو یکی دیگر از کاربردهای درماپن در این زمینه می باشد با استفاده از این دستگاه منافذی در داخل پوست ایجاد می شود که باعث تحریک ماده ای به نام فیبروبلاست می شود که این ماده وظیفه ی ترمیم پوست و جوان سازی آن را برعهده دارد و این خود به خاطر تولید حجم قابل توجهی کلاژن است در این مورد نیز میزان جلسات مورد نیاز و فاصله ی زمانی بین هر جلسه توسط متخصصان و مشاوران برای هر فرد تعیین می شود .

در انتها باید به این نکته اشاره کرد که درماپن اگرچه یک دستگاه بسیار مفید برای پوست به شمار می رود و کاربردهای بسیاری دارد ولی قطعا این دستگاه ممکن است برای برخی از افراد نیز خطرناک باشد و استفاده از آن تلفات غیر قابل جبران داشته باشد از این رو حتما باید قبل از استفاده از دستگاه درماپن با متخصص مربوطه مشورت کرده و پس از کسب اطمینان اقدام به درمان پوست خود نمایید .