درمان بیماری پوستی صدف با لیزر درمانی

یکی از مهمترین کاربردهای لیزر درمانی، درمان عارضه های پوستی است. این عارضه ها می تواند شامل جوش و آکنه، جای بخیه و برخی بیماری های پوستی همانند بیماری پوستی صدف باشد.

بیماری پوستی صدف چیست

گاهی اوقات برخی افراد در بدن خود به خصوص در قسمت آرنج، پوست سر و زانو لکه های سفید و نقره ای می بیند که یا حتی ممکن است به رنگ قرمز باشد و بعد تغییر رنگ به سفید بدهد که به علت رنگ و شکل علائم بیماری، به آن بیماری صدف می گویند. علت بروز این بیماری این است که لنفوسیت های خون یکسری مواد محرک تولید می کند که باعث تکثیر و انتشار سریع تر سلول های پوست می شود. در این حالت سلول ها روی هم انباشته شده و در نتیجه شروع به خشک شدن و پوسته پوسته شدن می کنند بدترین قسمت این بیماری این است که فرد دچار خارش عذاب اور خواهد شد. به همین دلیل بیمار نمی توان این شرایط را تحمل کند از طرفی درمان بیماری با دارو، به صورت قطعی نیست و در این جا است که لیزر به کمک فرد مبتلا به بیماری می آید.

حتما بخوانید :   درباره لیزر فرکشنال CO2 بیشتر بدانید

عوامل موثر بر تشدید بیماری

هر بیماری در شرایط خاص و تحت تاثیر عوامل خاصی، بیشتر تحریک می شوند. در این مورد نیز موارد زیر تشدید کننده بیماری هستند:
1- نوشیدنی های الکی
2- سیگار کشیدن
3- زندگی در آب و هوای سرد
4- استرس و اضطراب
5- تضعیف سیستم ایمنی بدن به دلیل عفونت
6- استفاده از برخی داروهای خاص
7- قرار گرفتن در معرض آفتاب و افتاب سوختگی بدن

لیزر درمانی بیماری صدف

همان گونه که گفته شد، بیشترین نقاطی از بدن که دچار بیماری صدف می شود، ناحیه های آرنج، زانو و پوست سر هستند. در زمانی که فرد قصد لیزر درمانی دارد، لیزر تنها بر روی قسمت هایی که صدف بر روی آن ها وجود دارد تابیده می شود. این روش درمانی عوارض جانبی ندارد البته همانند سایر لیزر درمانی ها، در زمان درمان، کمی التهاب و قرمزی در محل لیزر دیده می شود ولی موقتی است و زود رفع می گردد. از طرفی با لیزر درمانی به سلول های بدن در محل وجود صدف، سرعت درمان افزایش می یابد. در درمان بیماری صدف با لیزر درمانی، اگر چه دوره درمان کمی طولانی است ولی لازم است بدانید که پس از آن بیماری کاملا درمان می شود و در نتیجه ارزش گذراندن این دوران را دارد.

حتما بخوانید :   پاکسازی صورت با فیس براش مگنیتون

حتما بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =