سوختگی های لیزر موهای زائد

رشد بیش از حد موهای زائد امروزه به یک معضل در میان مردها و زنان تبدیل شده است . استفاده از یک روش موثر همچون لیزر توانسته جایگزین خوبی برای روش های سنتی مثل تراشیدن , اپیلاسیون و الکترولیز باشد . از طرفی این روش نیز همانند بسیاری از روش های دیگر ممکن است عوارض جانبی مربوط به خود را داشته باشد . در این مقاله به به یکی از مهمترین عوارض لیزر موهای زائد پرداخته شده است .

معضل سوختگی های لیزر موهای زائد

یکی از شایع ترین عوارض لیزر موهای زائد سوختگی می باشد . اگر فرآیند لیزر به درستی صورت نپذیرد ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به پوست وارد کند . لیزر موهای زائد یک فرآیند بسیار حساس می باشد و برای آنکه بدانید شما آدم مناسبی برای این کار هستید یا خیر حتما باید قبل از اقدام به هر کاری از عوارض آنها مطلع باشید تا بتوانید در صورت بروز سوختگی در لیزر موهای ناخواسته آن را به حداقل برسانید .

اگرچه سوختگی بر اثر لیزر بسیار نادر است و در افراد با پوست تیره رخ می دهد زیرا رنگ دانه تیره جذب نور بیشتر از خود نشان می دهد ولی در موارد دیگر خفیف بوده و کمتر گزارشاتی مبنی بر عمیق بودن سوختگی ها گزارش شده است . بیشتر موارد سوختگی در افرادی مشاهده می شود که کمترین تجربه را در زمینه لیزر موهای زائد به خصوص لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی داشته اند .

حتما بخوانید :   بررسی تفاوت روش میکرودرم با میکرونیدلینگ

در صورتی که کمک گرفتن از یک تکنسین با تجربه می تواند تمام آسیب ها را به حداقل برساند . اگرچه استانداردهای زیادی برای گرفتن مدارک یک تکنسین حرفه ای در زمینه لیزر موهای زائد وجود ندارد , از این رو باید در انتخاب محیط بسیار دقت شود . اطمینان حاصل کنید کلینیکی که شما به آن می روید از آخرین سیستم های روز دنیا در انجام لیزر موهای زائد استفاده کند تا عوارض این موهای ناخواسته را به حداقل برسانید .

عوارض دیگر نظیر قرمزی و یا تورم یک امر کاملا طبیعی به شمار می رود که معمولا در بعد از چند روز فروکش می کند . در انتها به این نکته توجه داشته باشید که لزوما اگر در جایی قیمیت بسیار پایین برای انجام لیزر موهای زائد پیشنهاد گردید صرفا یک تبلیغ است و ممکن است استفاده از آنها خطرات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد . از آنجا که خودمان می توانید عوارض لیزر موهای زائد را به حداقل برسانیم بهتر است به یکسری نکات مهم توجه کنیم .

حتما بخوانید :   ورزش و پیشگیری و درمان آکنه پوست

حتما بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =